Změna svalového napětí

 

     Kdo zná odpověď na všechny Vaše otázky? Vaše tělo. Vaše tělo je vždy pravdivé. Není to Vaše hlava, ta je jenom 1/7 součástí Vašeho těla.

Každý člověk má ve své hlavě průměrně asi 6000 jedinečných názorů a systémů přesvědčení, díky nimž automaticky reaguje. Každý má nastavenou svoji hlavu jinak! 90 % těchto názorů bývá destrukčních (neumím, nevím, musím, to nedokážu, jsem ošklivý, jsem tlustý, určitě nebudu nikdy bohatý, toho věku se nikdy nedožiju, určitě to nevyjde, to nezvládnu, co tomu řeknou ostatní, jak budu před nimi vypadat?...) Podle těchto systémů přesvědčení jednáme v 95% svého času, jen v 5% zbývajícího času přemýšlíme konstruktivně.

  Ve strachu nebo v reakci na strach člověk nedokáže tvořivě myslet. Neurologická reakce na negativní informaci nabývá formu neurologické blokády a my tak opakujeme stále stejné, staré a destruktivní reakce. Pohybujeme se tedy v začarovaném kruhu a svůj mozkový potenciál využíváme jen asi na 5%. Výsledkem může být celá řada duševních a fyzických těžkostí, po jejichž příčinách mnohdy marně pátráme.

  Zeptáme se Vašeho těla. (Nebudeme se ptát Vaší hlavy.) Vaše tělo nejlépe ví, kde najít příčinu problému a také nabídne řešení pro to, co potřebujete vyladit. K informacím se dopracujeme pomocí svalového testu. Mozku, našemu biologickému počítači, můžeme zadat jakoukoliv otázku a odpověď ano/ne dostaneme v podobě změny svalového napětí.

     Svaly při reakci na danou otázku/podnět zeslábnou, popřípadě zůstanou pevné.